Golden Tikka Konviktská

Tradiční indická restaurace v historickém centru Prahy. Jídla vaří indičtí kuchaři. Velký výběr vegetariánských a masových pokrmů, výhodné polední menu, možnost jídla s sebou.

Co nabízíme

  • Počet míst v restauraci je 48, z toho 18 v salonku. Pro uzavřenou společnost lze počet míst navýšit.
  • Přijímáme stravenky a platební karty.
  • Restaurace nemá bezbariérový přístup.
  • Díky svému umístění v bývalém sklepě historického činžovního domu je v restauraci příjemné klima po celý rok.

Příběh restaurace

Vítejte v indické restauraci Golden Tikka,
trvalo nám dlouho vybrat to pravé jméno, které by vyjadřovalo podstatu naší restaurace. Slovo “tikka” má v Indii dva významy. První význam je spojený s indickou kuchyní a pochází z Pandžábu, ze severní Indie. Tikka znamená kousky masa nebo zeleniny nejdříve marinované a poté napíchnuté na velké železné jehle pečené v peci tandoor. Druhý význam pochází z oblasti indické kultury a tradic. Tikka je znamení, kterým zdobí svá čela hinduisté. Nejčastěji je to rovná čárka udělaná směrem nahoru palcem namočeným do červeného prášku. Golden tikka (zlatá tikka) je také šperk, který nosí na čele hlavně indické nevěsty. Logo naší restaurace vytvořila akademická malířka, paní Tatiana Svatošová, která spojila oba dva významy do jednoho znaku v tradičních indických barvách – okrové (připomínající zlatou) a tyrkysové.

Jméno naší restaurace symbolizuje naši snahu předložit vám ty nejlepší indické pokrmy připravené tradičním způsobem. Indická kuchyně je plná chutí, používá velké množství čerstvé zeleniny, luštěnin a exotického koření, je stejně tak lahodná jako zdravá. Jsme připraveni splnit všechna vaše přání a doufáme, že vaše návštěva v restauraci Golden Tikka oblaží vaše smysly a pozvedne vaši náladu.

TripAdvisor
Golden Tikka

2024

Excellent

service


SLUURPY 2023
RECOMMENDED